PRVNÍ PLETENÝ SEDACÍ PUF / FIRST KNITTED PUF

Březen 13, 2017 Natalie B No comments exist

PRVNÍ PLETENÝ SEDACÍ PUF

 

Už delší dobu jsem zvažovala, co zajímavého vytvořit z našich zásob bavlněných Hobby špagátů. Jsou ze zbytků z textilní výroby, takže kromě dobrého pocitu z tvorby ještě přibude ten z ochrany přírody. A protože se (opět) stěhujeme do nových prostor, volba padla na sedací puf, který nám to tam zase ještě o trošku více zkrášlí. Barevnost špagátů se odvíjí podle momentální dostupnosti zbytkové výroby, my jsme se se štěstím dostali k této krásné kombinaci zelených a modrých proužků.

 

Výběr materiálu na pleteninu byl za námi, teď ještě čím puf vyplnit. Některé zdroje doporučují přebytečné oděvy a textil z domácnosti, což rozhodně schvalujeme jako dobrý způsob recyklace. U nás se ale mnoho zbytků nenajde (vše se snažíme zpracovat do posledního centimetru) a chtěli jsme mít puf lehčí, takže volba padla na polystyrenové kuličky. Upozorňuji, že vás potom čeká velký úklid domácnosti, protože jsou to klouzavé mršky, které se dostanou všude. Pleteninu jsem vytvořila na velkých jehlicích, dovnitř ušila bavlněný povlak v barvě špagátů a vyplnila kuličkami. Pak už stačilo vše pořádně zašít, utáhnout a dotvarovat a puf byl na světě.

 

Pokud byste si rádi vytvořili puf sami, na internetu je spoustu návodů včetně háčkovaných pufů (ten možná také časem vyzkouším). Stačí si jen zvolit ten, který vyhovuje vám. Pokud si na výrobu sami netroufáte, rádi ho pro vás vyrobíme, stačí napsat 😉

 

Naty

FIRST KNITTED PUF

 

For longer time I thought about what to create from cotton stripes Hobby špagátů in our stock. They are made of waste from textile industry, so you have double good feeling from your creation and saving planet a lit bit. And because we move (again) to new space, we chose sitting puf which will make the place even nicer. Colour's offer of stripes is limited and according to the current offer of cotton waste, we were lucky and got these nice green-blue stripes.

 

Choice of material for knitting was done, now how to fill the puf. Some sources recommend use old clothes and textile which you find at home, we definitely support this type of recycling. But in our atelier you can't find much of wasted fabric (because we try use every piece of textile) and we wanted some lighter filling, so we decided on polystyrene balls. I have to say if you decide to use them, be prepared for big cleaning after it. Knitting was done on big knitting needles, inside we put cotton bag and filled with these balls. Then it was just about sewing, closing, pulling and placing everything on right place and puf was alive.

 

If you decide to make the puf yourself, you can find a lot of tutorials how to create knitted or crochet (that's on our list too) puf in Internet. Just choose the one which fits to you. If you don't feel brave enough, we will be please to make one for you, just text to us 😉

 

Naty

knitted puf natwhy
knitted puf natwhy
knitted puf natwhy
knitted puf natwhy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.